Medya

Baran: Daha Çok Marka Üretmeliyiz

Baran: Daha çok marka üretmeliyiz

GALA Gecesi’nde konuşma yapan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, “ATO olarak bu festivali, insanımız daha zengin olsun, ekonomimiz katlanarak büyüsün diye düzenledik” dedi. Ankara’dan çıkan ve şehre değer katan markalar bulunduğunu hatırlatan Baran, “Ancak daha çok sayıda marka üretmemiz gerektiği aşikârdır. Türkiye ekonomisi, markaları ile zenginleşecektir. Fason üretimin yerini markanın katma değeri almalıdır. Markalarımız dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girme hedefimizin kilometre taşlarıdır” diye konuştu.
ANITKABIR VE TBMM’YE ÖDÜL Gecede ödüller de sahiplerini buldu. Ankara’ya değer katanlar kategorisinde İhsan Doğramacı, Aselsan, MAN, ODTÜ Teknokent, Sevda
Cenap And Vakfı, Bilkent Cyberpark, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Radyosu, Türk Eğitim Derneği, TAİ, Mehmet Haberal, Koç Grubu, Ankaragücü, LÖSEV, MKE’ye ödül verildi. Ankara’nın en değerli markaları kategorisinde ise Atatürk Orman Çiftliği, Arvento, Ayakkabı Dünyası, Big Chefs, Beypazarı Doğal Maden Suyu, Eyüp Sabri Tuncer, Yakupoğulları, Memurlar.net, Onedio, Kavaklıdere Şarapları, MNG, Nurus, Tekin Acar, Türk Traktör, Yiğit Akü, Termikel, Nuh’un Ankara Makarnası, Abdurrahman Tatlıcı, TAV ve Hidromek’e ödül takdim edildi. Bu yıl ilk olarak onur ödülleri de verildi. 15 Temmuz darbe girişiminde bir kez daha gazi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’e onur ödülü verildi.