Medya

Türkiye’nin İnovasyon Liderleri Seçildi

Türkiye’nin en inovatif şirketlerinin seçildiği InovaLİG yarışmasında, beş farklı kategoride ilk üçe giren firmalar ödüllendirildi.

Türkiye’nin İnovasyon Şampiyonlarına ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ve TlM Başkanı Büyükekşi birlikte verdi. İnovasyon Stratejisi kategorisinde Kordsa Global, inovasyon Organizasyonu ve Kültürü kategorisinde İETT, İnovasyon Döngüsü kategorisinde Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, İnovasyon Kaynakları kategorisinde MİR Ar-Ge, İnovasyon Sonuçları kategorisinde ise Teklas birinci oldu.

Kapanış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye İnovasyon Haftası’nın düzenlenmesinde emeği geçen, çalışması, düşüncesi, birikimi ve önerisiyle bu etkinliğe katkı verenlere teşekkürlerini sunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİM’i tebrik etti. Geçen yıl 460 firmanın başvurduğu, Türkiye’nin ilk inovasyon17M geliştirme programı olan İnovaLlG’e büyü 488 firmanın projeleriyle başvurduğunu aktaran Erdoğan, bu sayının daha da artacağını söyledi. İnovaLÎG kapsamında ödül alan firmaları da tebrik eden Erdoğan, “Bu firmaların başarılarının artarak devamını diliyorum” diye konuştu. Erdoğan, InovaLlG’in küresel boyuta taşınmasından da memnuniyet duyduğunu aktardı. Gençlere yönelik olarak InovaTÎM’in kurulmuş olmasını da genç girişimciliği teşvik etme bakımından isabetli gördüğünü dile getiren Erdoğan, İnovaClub’e başarılar dilediğini ifade etti.

Turkiyenin-Inovasyon-Liderleri-Secildi