Ödüller

Yiğit Akü; ASO 54. Yıl Ödül Töreninde En İyi İhracat Yapan Firmalar kategorisinde İhracat Ödülü’ne Layık Görüldü.

Yiğit Akü; ASO 54. Yıl  Ödül Töreninde En İyi İhracat Yapan Firmalar kategorisinde İhracat Ödülü’ne Layık Görüldü.

Global üretici ve tedarikçi olarak Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlayan Yiğit Akü, 2017 yılında en yüksek ihracat yapan kurumlar arasında yerini alarak, üstün başarılarını ödülle taçlandırdı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen ASO 54. Yıl Ödül Töreninde 54 başarılı firmaya 5 kategoride ödüller takdim edildi.

Yiğit Akü İcra Kurulu Başkanı Mahmut Yiğit, 2017 Yılı En İyi İhracat yapan firmalar kategorisinde ödülünü Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. Ankara ileri teknoloji üssü olarak ilan edilirken; “Başkentin Sanayiinden, Sanayinin Başkentine” sloganı ile gerçekleşen ASO 54. Yıl Ödülleri sahiplerini buldu.

Son 5 yıldan bu yana yenilik, inovasyon, ar-ge ve yüksek katma değer sıralamalarında yerini alan ve sektörün temsilcisi olarak adından sıkça söz ettiren Yiğit Akü, başarılarını tüm hızıyla sürdürüyor.

2018 yılı ve bir sonraki yıllarda da ekonomik gelişmenin kaynağı olarak Ar-Ge ve Ür-Ge’ye dayalı yatırımlarına devam edecek olan Yiğit Akü, 5 kıtada 90’dan fazla ülkeye ihracat yaparak, lider adımlar atmaya devam ediyor.